AMIGO2

AMIGO 2 ACFM Array bby eddyfi Technologies - detekcia trhlín cez náter

 

AMIGO 2

Počas svojej 30-ročnej existencie, si  ACFM® technológia vybudovala solídnu reputáciu vďaka jej schopnosti presnej identifikácie a určenia rozmeru trhlín vystupujúcich na povrch, pod povrchovou úpravou materiálu. Pôvodné zariadenie Amigo®ACFM si získalo reputáciu pre svoju odolnosť, spoľahlivosť a jednoduchosť použitia. Keďže priemysel požaduje lepší výkon v oblasti rýchlosti kontroly, kvality signálu a prenosnosti, vyvinula spoločnosť eddyfi Technologies nástupcu Amigo2.
 

Rýchlejšia kontrola a lepšie údaje z kontroly

TSC Amigo2 zariadenie poskytuje vysoko pokročilé spracovanie signálov a ich spracovanie v podstatne kratšom čase ako pôvodné zariadenie. Vďaka tomu zariadenie poskytuje pre operátora hladší a rýchlejší chod, vyššie rozlíšenie pre detekciu aj malých indikácií pod náterom.
 

Prenosné zariadenie s integrovaným aj externým SW

Amigo2 je zariadenie obsahujúce potrebnú elektroniku, multi-dotykový displej a dátové úložisko v jednom odolnom obale. Tým odpadá potreba káblov a externého počítača počas a po kontrole. Samozrejme je možné použiť aj vzdialené PC v prípade potreby. 

Evolúcia platformy

Amigo2 integruje v sebe Sensu2 konektor, ktorý bude slúžiť pre novú generáciu ACFM sond - tak manuálnych, ako aj pre viacsenzorové sondy tvoriace pole (array). Sensu2 konektor podporuje do 8 digitálnych vstupov pre vysokorýchlostné array aplikácie. Amigo2 so svojím podporným SW je pripravený pre ďalšiu evolúciu v oblasti ACFM sond.
 

Spätná kompatibilita s Amigo a Pace sondami

Amigo2 prichádza s konektorom, ktorý podporuje všetky predchádzajúce sondy zariadenia PACE aj AMIGO,  pričom podpora je zabezpečená tak pre manuálne sondy ako aj pre viacsenzorové sondy. Navyše je možné k zariadeniu zapojiť viacero sond súčasne a jednoducho sa medzi nimi prepínať. 

ACFM sondy

ACFM PACE AMIGO

Esencia ACFM: Assist

Skúsení operátori ACFM sa budú ihneď cítiť ako doma s klasickým Bz/Bx zobrazením s grafickou interpretáciou v centre obrazovky, pričom vysoko intuitívne ovládanie, ktoré je plne dotykové, poskytuje neustále prístup k všetkým potrebným nastaveniam a operáciám počas kontroly.
 

Aplikačné použitie

Amigo2 je zamerané na detekciu a určenie veľkosti na povrch vystupujúcich trhlín v rôznych kovových komponentoch detekovaných cez náter alebo inú povrchovú úpravu. Množstvo aplikácií obsahuje napríklad:

 • Kontrola zvarov s manuálnymi sondami a s jednoprechodovými plošnými sondami (pole senzorov)
 • Kontrola v stiesnených priestoroch - prevádzka jednou alebo dvoma osobami
 • Aplikácie pri vysokých teplotách
 • Kontrola cez hrubé vrstvy náteru
 • Kontrola závitov
 • Kontrola oblastí konštrukcií pod vplyvom trvalej vlhkosti

Cenová ponukaVlastnosti

 • Moderné prenosné zariadenie s integrovaným SW alebo externým SW
   
 • Viac ako 10x rýchlejšie s lepším rozlíšením
   
 • Nový podporný SW
   
 • Plná podpora predchádzajúcej generácie sond
   
 • Kontinuálne vylepšovanie platformy
   
 • Celosvetová podpora a údržba